TOKYO BÜYÜKELÇİLİĞİNİN EV SAHİPLİĞİNDE TÜRK VE İSLAM BÜYÜKLERİNİN KABİRLERİ BAŞINDA ETKİNLİK

TOKYO BÜYÜKELÇİLİĞİNİN EV SAHİPLİĞİNDE TÜRK VE İSLAM BÜYÜKLERİNİN KABİRLERİ BAŞINDA ETKİNLİK
29 Kasım 2020 - 19:02

Tokyo’da Türk ve İslam büyüklerinin kabirlerinin bakımı yapıldı ve çiçeklendirildi. Türk sivil toplumu temsilcileri Türkiye’nin Tokyo Büyükelçiliğinin ev sahipliğinde Fuçu ilçesindeki Tama Mezarlığı’nda bir araya geldi.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da İslam ve Türk büyüklerinin kabirlerinin bakımı yapıldı ve çiçeklendirildi. Türkiye’nin Tokyo Büyükelçiliğinin ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte Tokyo’nun Fuçu ilçesindeki Tama Mezarlığı’nda Türk sivil toplumu temsilcileri bir araya geldi.

Tokyo Camisi İmam Hatibi Muhammet Rıfat Çınar, İslam’ı Japonya’ya tanıtan Müslüman seyyah ve kadı Abdürreşid İbrahim’in kabri başında Kur’an-ı Kerim okudu. Abdürreşid İbrahim’in yanı sıra İslam ve Türk büyüklerinin kabirlerinin önce bakım ve temizliğini yapan katılımcılar daha sonra kabirleri çiçeklendirdi.

TOKYO’DA YAŞAMIŞ TÜRKLERİN MEZARLIĞI

Tama Mezarlığı’nda, İbrahim’in yanı sıra hayatlarını Japonya’da sürdürmüş Tokyo Türk Cemiyeti başkanlarından Ahmet Vahap, Ahmet Apanay, Türk güreşçi Yusuf Toruko ve oğlu Claude Yusuf, televizyon sunucusu Hannan Safa gibi isimler yatıyor.

 

Kırım Haber Ajansı - QHA

qha.com.tr

Bu haber 530 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum