SERDAR ŞAHİN: Türkmenler ve Türk Milleti ile bağımız direkt millet bağıdır.

SERDAR ŞAHİN: Türkmenler ve Türk Milleti ile bağımız direkt millet bağıdır.
04 Nisan 2021 - 14:51

Erşat Salihi, Türkmeneli ve Türk Dünyası

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi’nin istifa yöntemi ile görevden alınması Türkmen elinde Türkmenlerin kaderinin nerelere bağlı olduğunun bir işareti olarak umutsuzluğa gark etmiş, Türk Dünyasında ise kızgınlığa yol açmıştır.
Cephe başkanlığı kimsenin tekelinde değildir ve olamaz fakat cephe başkanlığı Türkiye’nin de tekelinde değildir ve olmamalıdır. Bizim Türkmenler ve Türk Milleti ile bağımız direkt millet bağıdır. Batı Türkmen elinde ihtiyaç halinde yardım edilen, KKTC’de olduğu gibi menfaatlerimiz gereği konjonktürel bir kardeşlik bağı kuranlar bunu anlayamadı, anlayamayacak. Millet evladı kardeştir. Kardeşini yarı yolda bırakan kalleştir.

Türk Milletini ve Millet evladını bilmeyenlere göre ülke dışında yaşayan Türkler; çıkarına uygun değilse sattığı, uygunsa tuttuğu üç beş kişidir. Bu fikirde olan her kim ki devletin ve siyasetin başında yöneticiyse boştur, bomboştur. Hele hele Türkiye de Osmanlı Devletinin torunu olduğunu bilip, Osmanlı yenilince başka milletler tarafından bağımsız devletler altında kalmış Osmanlı torunlarını bilmeyen zavallı insan müsveddeleri, kardeşleri ile çıkar ilişkisi kuruyor. Bu tip insanları varın siz sıfatlandırın.
Irak Türkmen Cephesinin marka yüzü Erşat Salihi olmuş ve en belirgin halde tanınmışken, Erşat Salihi ile birlikte Türkmenler tarafından Kuzey Irakta Misak-ı Milliye hizmet eden özerklik daha yüksek sesle dillendirilirken, Türk Dünyası Erşat Salihi’yi sevmiş ve Irak Türkmenlerinin yüz akı olarak kabul etmişken, Erşat Salihi bir başarısızlığa imza atmamışken ne aceleniz vardı da birden istifa ettirdiniz. Türkiye de istifa edecek o kadar konu varken istifa etmeyenler, başarılı birini istifa ettirip hangi başarıyı elde edebilir, düşündünüz mü?
Kuzey Irak’a mı fayda ürettiniz, Bağdat’a mı? Amerika’ya mı göz kırptınız, İran’a mı? Bütün bu unsurlarla ilişkilerde sorun varken Erşat Salihi’yi istafaya zorladıysanız, bu ülke ve guruplarla ilişkiler Türkiye’nin ali menfaatlerine uymuyorsa kimin veya kimlerin çıkarlarını koruyorsunuz?  Kaldı ki Irak’taki Türkmenlerin çıkarını başka bir Türk yurdunun çıkarı ile ikame edilerek yok edilemez veya azaltılamaz. Bu Türkiye’nin çıkarı bile olsa...
Türkmeneli makûs kaderine razı halde Türkiye’nin tavrını izliyor. Umudu az olan Türkmen kardeşlerimiz, yüreklerinde fırtına koparcasına gelinen duruma, Türk Dünyası da bu oldubittiye kızgın. İçinden kızanları bildiğimiz gibi tavır koyarak şiddetle eleştirenler de var.
Biz Türkiye de yaşayan Türk Dünyası sevdalıları ve Türk Milliyetçileri olarak Erşat Salihi’ye yapılanları doğru bulmuyoruz, bulmayacağız. Başarısızlığı olmayan birinin kendi isteği haricinde istifasını kabul etmedik etmeyeceğiz. Irak Türkmenleri ön yüzü, Türk Dünyasının Türkmenlerin lideri olarak gördüğü Erşat Salihi Beyefendiyi başarısızlığını görene kadar tuttuk tutacağız.
Türkmen elinde yaşayan Türkmen kardeşlerimizin artık bağımsız bir yapıya ihtiyacı var. Hadsizlik yaparak çözümün Türkmenlerin kuracağı bağımsız bir Türkmen partisinde olduğunu düşünürüm. Irak Türkmenlerinin geleceğini yine tüm farklılıkları ile Irak Türkmenlerinin kurtaracağını ve geniş bir mutabakat ile kurtaracağını kabul etmelidirler. Zor mu? zor. Fakat bu günün konjonktüründe en mantıklı önerme budur. 
Biz Türk Milliyetçilerine göre kendimizi bağımsız ve bağımsızlığı gerçekleşmeyen kardeşlerimiz ile eşit görürüz. Belki öncü veya liderlik vasıflarımız olabilir ama bunu dikey hiyerarşide yapılmasını onaylamayız. O sebeple Irak Türkmenleri Türk Milletinin her hangi bir unsuru gibi diğer Türkler ile eşittir. Konforu, huzuru ve iyi yaşamayı hak etmektedirler. Özellikle umutsuzluk, acıları bizim elimizle kardeşlerimize yaşatamayız. Türkmeneli sadece Türkmenlerin takip ettiği bir yer değil, Türk Dünyasının dikkatle izlediği bir bölgedir. Türkiye’nin yaptığı hata sadece Türkmenleri incitmez, sadece Irakta bu yara hissedilemez. Tüm Türk Dünyasında hissedilir.
Türk Dünyası ve Türk Milliyetçilerine kulaklarını tıkayanlar, kendi canları yanıp haykırdıklarında kulaklarımızın tıkalı olacağını unutmasınlar.
İnşallah Türk Dünyasının her yurdunda Türk Milliyetçisi liderler başa gelir. Unutmayalım ki dünya yeni bir geleceğe gider iken, daha sert bir sömürüye doğru ilerliyor. On milyonluk, otuz milyonluk, seksen milyonluk ülkeler; Çin, Amerika, Avrupa gibi büyük coğrafyaya ve nüfusa sahip ülkelerin sömürüsüne daha fazla uğrayacaktırlar. Biz Türklerin gelecek konforu ve huzuru Türk Dünyasının güç birliği ile gelebilir. Başkasını hayal edenler tarihe baksınlar.

Serdar Şahin
31 Mart 2021
https://asasmedya.info/
https://asasmedya.info/news/authors/33473-turkmenler-ve-turk-milleti-ile-bagimiz-direkt-millet-bagidir


Bu haber 1541 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum