Bugun...


Barzani ve adamlarından ABD'ye isyan.
ABD ve İsrail'e güvenerek gayrimeşru referandum düzenleyip bağımsızlık oyunlarına kalkışan Barzani ve adamları ağlamaya devam ediyor. Peşmerge Komutanı Halil Şirvan, Kürtlerin, kendilerine ‘ihanet eden' ABD'ye güvenmediğini ifade etti..

Barzani ve adamlarından ABD'ye isyan.
+ -

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin () gerçekleştirdiği bağımsızlık referandumun ardından Kerkük başta olmak üzere birçok tartışmalı bölgeyi kaybeden IKBY, yaşananlardan ABD'yi sorumlu tutuyor.

IKBY ile ABD arasındaki ilişkilerin en kötü döneminde olduğuna işaret eden Kürt yetkililer, referandum sonrası yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden lerin 'ABD silahlarıyla öldürüldüklerini' ifade ediyor.

"ABD KÜRTLERİ KURBAN SEÇİYOR"
Peşmerge Komutanı Halil Şirvan, Sputnik'e yaptığı açıklamasında ABD'nin Kürtlere büyük bir ihanette bulunduğuna belirterek "ABD referandum ve sonrasında Kürtleri yalnız bırakarak onlara ihanet etti. 1970 yılında da Kürtlere ihanet eden ABD bir kez daha Kürtlere sırtını dönmüş oldu. ABD Şii Hilali'nin gelişmemesi için Kürtlerle iyi ilişkiler içerisinde olmak istiyor ancak İran ve Şiilere karşı uyguladığı politika dolayısıyla yine Kürtleri kurban seçiyor" diye konuştu.

Kürtlerin artık ABD'ye güvenmediğini ve ABD'ye çok tepkili olduklarını vurgulayan Şirvan şöyle devam etti:

"ABD'nin siyaseti hep çıkara dayalıdır. Kendi çıkarı için Kürtleri kurban ettiler. Kerkük'ü Haşdi Şabi'ye verdiler. ABD bölgede derin hesaplar yapıyor."

.Takvim Gaz.
Bu haber 306 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI