Anavatanı Habeşistan olan kahve büyük unvana Osmanlı döneminde Yemen’den İstanbul’a getirildiğinde kavuşmuştu. Osmanlı topraklarında pişirme tekniğine incelik sunumuna zarafet eklenmiş ve “Türk kahvesi” olarak namı önce Avrupa’ya sonra dünyaya yayılmıştı. O tarihlerden beri de en güzel geleneklerimizin tanığı ve taşıyıcısı oldu Türk kahvesi… Bugün de vazgeçemediğimiz ritüellerden biri olarak hayatımızdaki yerini koruyor. 1# 2# 3# 4# 5# 6# 7# İlk yayın yeri:https://kulturveyasam.com/
FACEBOOK YORUMLAR