Naci YENGİN

Naci YENGİN

Genel Yayın Yönetmeni

Hakkında

Naci YENGİN Kimdir?
Manisa-Salihli Akören Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Durasallı’da, liseyi Manisa Teknik Lisesinde, üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde tamamladı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tarih bölümünde “İbrahim Gökçen, Hayatı ve Eserleri” üzerine tez hazırladı.
Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti, Türkistan, Yunus Emre, dış politika, şehir tarihi ve edebiyat alanlarında çalışmaları yayımlandı.
1987’den bu yana değişik basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Gazete ve dergilerde araştırma yazıları yazdı. TV programları yaptı.
2008’de www.tarihistan.org; Tarih Stratejik Araştırmalar Merkezi (TARSAM) kurdu. Halen bazı gazete, dergi ve internet sitelerinde deneme, araştırma ve makaleler yazmaktadır.
Yayımlanmış bazı kitapları:
Eylem Günlüğü:1993, Satır Arası Aşk: 2003, Osmanlı Dış Politikası, Postal Ülkesinde Aşk: 2004, Gece Yürüyüşü, Sınav Kazanma Kılavuzu: 2005, Türkiye’de Ulus Devletin Dinamikleri: 2006, Buhara Emirliği, Türkistan ve Enver Paşa: 2010, Şehzade Şehir: 2016, Aşk’ın Ben’i: 2018, Yunus Emre’nin İzinde: 2021. 

Yayımlanacak Kitapları:
13-Dede Niyazi (Atatürk'ün Aşçısı),
14-Yeni Ay,
15-Şehzade Sultan / Fatih Sultan Mehmet’in Gençlik Yılları
16-İbrahim Gökçen, Hayatı ve Eserleri