Nesrin Sipahi Kıratlı: gençlere karamsarlık aşılama komploları yapılıyor

Nesrin Sipahi Kıratlı: gençlere karamsarlık aşılama komploları yapılıyor
29 Ağustos 2022 - 18:06

Sevgili Türk gençleri!
Son zamanda gençler üzerinde giderek artan korkunç bir algı operasyonu,gençlere karamsarlık aşılama komploları yapıldığını esefle izlemekteyim. Bunlar psikopolitik istihabarat faaliyetleridir ve toplumların, psikolojilerini zedeler. Zamanın ve ortamın çok kritik olduğunu ve yabancı düşmanlığının arttığını göz önünde bulundurup, bu
önemli toplumsal soruna karşı uyanık olmalıyız.

Son yıllarda gençlerde vatanını terketme eğilimi var. Unutmamalısınız ki Türkiye’den başka bir ülkede sizler de yabancı olacaksınız.
Bu nedenle kendi vatanınızda kötülüklere karşı olumlu ve iyi yönde projeler geliştirmelisiniz.Gerek sosyal medyada gerek sahada vijdanınızla birbirinizle kenetlenmelisiniz. Bizim gençliğimizde solcuların da sağcıların da ortak noktamız vatandı.
Ben 22 Ağustos 1972 yılında 17 yaşımda Türkiye’ye göç ettiğimde çok eziyetler çektik.Bizim gençliğimizde Türkiye’de pekçok sorunlar vardı.Hangi ulkede sorunlar yoktur ki?Göç ettiğim 1972 yılında,dönemin Sovyetler Birliğinin arka bahçesi olan Bulgaristan ilerlemiş ülkeler arasında idi .Hiç bir zaman Bulgaristan’ a geri dönmeyi düşünmedim.Türkiyeyi çok sevdik ve gerek ekonomisine gerekse insan kalitesine önemli katkılar sunduk.
türkiye’de neler görmedik ki ?Sanayağ kuyrukları,
,başörtüsü sorunları, solcular da eziyet gördü,Ülkücüler de.1980 darbesini de gördük ama Türkiye’yi asla terketmedik.

Sevgili gençler!Anavatan yuvadır.İnsanoğlunun kendisini en güvende hissettiği yer kendi vatanıdır.Türkiye ayrıca Türk Dünyasının da vatanıdır.Türkiye atalarımızdan devraldığımız,beynimize nakış nakış işlenen bir fikirdir.Bu fikri şüphesiz bize kazandıran Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Büyük Atatürk,Türkiye dışındaki Türklerin Türkiye’yi mukaddes bir ülke olarak gördüklerini biliyordu ve bu gerçekten de öyle oldu.Türkiye bütün Türk Dünyasının atar damarı,Bulgaristan Türklerinin ise ana kucağıdır. Her zor süreçte bize bir anne şefkatiyle sahip çıkmıştır.

Bulgaristandaki Türk gençleri üzerinde de Türkiye’ye karşı algı operasyonu,manipulasyon yapılmaktadır.Türk gençleri Türkiye’de okumak yerine, Avrupa ülkelerini tercih etmektedir.
Bulgaristandaki gençler şunu bilmelidir ki Bulgaristan Türklerinin başına gelecek en ufak bir zorda Türkiye yine onlara kucak açacaktır.Unutmamalısınız ki unutulan tarih bir gün tekerrür eder.Büyüklerinizin isim değiştirme sürecinde yaşadığı acıları bilmelisiniz.Türklüğümüze,anadilimize sahip çıkmalısınız.
Türkiyeyi sevmeli ve Türklüğümüzden utanmamalısınızm Neden mi ?
Sevgili Bulgaristan Türk gençleri!
Atatürk Gençliğe hitabesinde,
Ey Türkiye gençliği demedi,
Ey Türk gençliği, ifadesiyle bütün Türk gençlerine seslendi.
Atatürk’ün Gençliğe hitabesi her Türk gencinin kalbinde ve beyninde olmalıdır.Hatta ezberlenmelidir.
Bugün bunu okumaya ve uygulamaya çok ihtiyacınız vardır..

BÜYÜK ATATÜRK’ün Türk Gençliğine Hitabesi
Atatürk’ün Gençliğe Seslenişi:
Ey Türk gençliği! Birinci görevin Türk bağımsızlığını, Türk cumhuriyetini sonsuza kadar korumak ve savunmaktır.
Varlığının ve geleceğinin tek temeli budur. Bu temel senin en değerli hazinendir. Gelecekte bile, seni bu hazineden yoksun bırakmak isteyecek iç ve dış düşmanların olacaktır. Birgün bağımsızlık ve cumhuriyeti savunmak zorunluluğuna düşersen, göreve atılmak için, bulunduğun durumun olanak ve şartlarını düşünmeyeceksin! Bu olanak ve şartlar, çok elverişsiz bir özellikte ortaya çıkabilir. Bağımsızlık ve cumhuriyetini yok etmek isteyecek düşmanlar, bütün dünyada eşi görülmemiş bir galibiyetin temsilcisi olabilirler. Zorla ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri ele geçirilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve ülkenin her köşesi eylemli olarak ele geçirilmiş olabilir. Bütün bu koşullardan daha acı ve daha tehlikeli olmak üzere, ülkenin içinde iktidara sahip olanlar duyarsızlık, sapkınlık ve hatta ihanet içinde bulunabilirler. Üstelik bu iktidar sahipleri, kişisel çıkarlarını işgalcilerin siyasi istekleriyle birleştirebilirler. Ulus fakirlik ve çaresizlik içinde yorgun ve bitkin düşmüş olabilir.
Ey Türk geleceğinin evladı! İşte, bu durum ve şartlar içinde bile görevin Türk bağımsızlık ve cumhuriyetini kurtarmaktır.
Gereksinim duyduğun güç damarlarındaki asil kanda bulunmaktadır!
Evet sevgili Türk gençleri,Atatürk sanki bugünü hissetmiş ve sizlere seslenmiş..
Nesrin Sipahi Kıratlı

KAFKASSAM - Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi -

https://kafkassam.com


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum