Edebice dergisinin 31. sayısı "Kitap Tutkusu" dosya konusu ile çıktı.

Edebice dergisinin 31. sayısı “Kitap Tutkusu” dosya konusu ile çıktı.

Edebice dergisinin 31. sayısı "Kitap Tutkusu" dosya konusu ile çıktı.
28 Ağustos 2022 - 18:53

EDEBİCE KİTAP TUTKUSU SAYISI İLE ÇIKTI

Edebice dergisinin 31. sayısı “Kitap Tutkusu” dosya konusu ile çıktı. Birbirinden güzel yazı ve şiirlerin yer aldığı 2022 yaz sayısı ile Edebice 7. yaşına giriyor.

Derginin Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Vural dosya ile ilgili taktim yazısında şunları söylüyor:

“Dosyamızda birbirinden güzel yazılar olduğunu ifade etmeliyim. Bir kitap tutkunu Yahya Erdem Bey, kitapların kıtalar aşan yolculuğunu bizatihi takip edip, onların hikâyelerini bizlerle paylaşıyor. Prof. Dr. Ayşe İlker hocamız da çocukluk ve gençlik çağlarında kendisine yön veren, kitap medeniyeti olduğumuzun fikrine vardıran kitaplarla tanışmasını “Kitaplarım Varlığımın İnşası” yazısında bizlerle paylaşıyor. Kitap tutkusu dosya konusu olur da bu dosyada sahaflara yer vermemek olur muydu? Yine bir kitap âşığı rahmetli Etem Coşkun’u oğlu Cantürk Coşkun anlatıyor. Etem Coşkun’un da bir yazısı devamında yer alıyor. Arkadaşımız Burak Akdağ, Ankara’da sahaflık yapan ve bir dönem bizim de satış noktamız, durağımız ve ilk etkinliğimizi yaptığımız yer olan Mefkûre Sahaf’la bir söyleşi yaptı. Değerli sahaf dostumuz Tolga Akıska’ya bu söyleşi için de ayrıca teşekkür etmeliyim. Kitap tutkusu dosyasının meydana gelmesine yayın kurulu üyemiz Dr. Ersin Bayram’ın çok emeği var. Ersin Hoca, hem dosya yazılarıyla ilgilendi hem de kendisi dosyaya bir yazıyla katkı sundu. Dosyamızda bunların dışında Hakkı Suat Yılmazer, İsmail Kılınç, Süheyla Ağan ve Ülkü Yılmaz da yazılarıyla yer aldılar.”

Dosya dışında Serdar Aydın, Ozan R. Kartal, Ahmet Şen, Muhammet Durmuş ve Mahmut Kaplan şiirleriyle; Nisa Eser, Muhammet Durmuş, Ramazan Dönmez, Mehmet Gül, Dilek Akıllıoğlu, Ayla Coşkun Ceren ve Abdullah Aydın öyküleriyle bu sayıda yer alan değerli kalemler.

Dergide yurt dışında Türkçe öğretimi ile ilgili güzel bir söyleşi de yer alıyor. Yunus Emre Uyar’ın, konunun uzmanı Doç. Dr. Mehmet Emre Çelik ile yaptığı söyleşiyi bu sayıda okuyabilirsiniz.

Mehmet Ali Kalkan “Anılarda Kalanlar” yazı dizisine devam ediyor. M. Ali Kalkan Anlarda Kalanlar’da bu sayı Ragıp Karcı’yı anlatıyor.

Satın almak için tıklayınız.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum