Yeni Dönemde Eğitim Nasıl Olacak?

Eğitimciler, veli ve öğrencilere şu mesajı gönderiyor: "Zor bir dönemden geçiyoruz, birlikte biraz daha katlanacağız."

Yeni Dönemde Eğitim Nasıl Olacak?
06 Temmuz 2020 - 08:09 - Güncelleme: 06 Temmuz 2020 - 12:05

“Zor bir süreçten geçiyoruz”

Okulların açılma tarihi kesin olsa dahi, henüz salgının gidişatı belli olmadığı için sürecin nasıl işleyeceğinin tüm dünya için bir bilinmez olduğunu anlatan Feyziye Mektepleri Vakfı Eğitim Kurumları Koordinatörü Alpan, uzaktan eğitim ve salgın ile mücadele ile geçirilen sürede yaşananlardan çıkarılması gereken dersler olduğunu söyledi. Alpan, “Biz bu süreçte hiç beklemediğimiz bir anda ortak düşmanın karşısında ortak bir hedefe kilitlendik. Varlığımızı sürdürebilmek için kenetlendik bir arada kaldık. Öğrencilerimizle sınıfın içinde göz göze geldiğimiz bir ortamdan çıktık, bir anda aramıza kameralar girdi.” dedi.

Bu dönemde edinilen kazanımların müfredatta ve öğretim programlarında yer almasını gerektiğini söyleyen Alpan, gençlerin kendi zamanını yönetme, özdenetim, özyönetim, odaklanma, zaman yönetimi, görev yönetimi açısından desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, “Ancak en önemlisi pes etmemeyi öğrenmeleri gerekiyor. Bu uzaktan eğitim ile ortaya çıkmış bir konu değil. Hedef koyabilmek, gereken mücadeleyi verebilmek ve zorluklar karşısında pes etmemek zaten odağımızdaydı” diye konuştu.

Öğretmenlerin bu öğrenme yolculuğunda öğrencisiyle beraber yürüyen, rehberlik eden kişiler olduğunu ifade eden Alpan, “Öğrencilere biz bu duyguyu vermeliyiz. ‘Pes etmemelisin’ demeliyiz.” dedi. Alpan, bu süreçte velinin çok önemli bir rol oynadığını ve karşılıklı olarak birbirlerini daha iyi anladıkları bir sürece girdiklerini de söyledi.

Haberin devamı için:
http://www.gazetebirlik.com/haber/koronavirus-salgini-surecinde-egitim-nasil-devam-edecek-800/
 


Bu haber 3285 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum