Yağmur Bircan Yazdı: Öğretmenler Günü

“Öğretmen bir kandile benzer. Kendini tüketerek başkalarına ışık verir.” ( Mustafa Kemal Atatürk )

Yağmur Bircan Yazdı: Öğretmenler Günü
23 Kasım 2020 - 19:45

 ÖĞRETMENLER GÜNÜ

“ Öğretmen bir kandile benzer. Kendini tüketerek başkalarına ışık verir.” ( Mustafa Kemal Atatürk )

  24 Kasım bizleri yetiştiren, eğiten öğretmenlerin günüdür.Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mekteplerinin başöğretmenliğini kabul ettiği gündür.
   Öğretmen bir bahçıvan gibidir. Bahçıvanlar önce tohumlarını toprağa eker sonda büyümesi için hep sular . Öğretmenlerin tohumlarıda öğrencilerdir . Önce toprağa ekerler sonra her gün yeni bilgiler öğreterek büyütürler . Onlar için dersten daha önemlisi, iyi bir birey yetiştirmektir. Bizim doğru, dürüst, iyi bir birey olmamız onlar için en güzel gurur kaynağıdır. Bazı kişilere öğretmenlik ne kadar basit gelsede çok fedakarlık, sevgi, saygı ve sabır gerektirir. Aynı anda onlarca öğrenciyi sessiz tutup bir yandan ders anlatmak çoğu zaman zor olabilir. Özellikle son zamanlarda virüs sebebiyle derslerimiz uzaktan da olsa öğretmenlerimiz bizim bir şeyler öğrenmemiz için elinden gelen her şeyi yapıyor . Canlı derslerde birçok sıkıntıyla karşılaşsalarda yinede bizler için çabalıyorlar . İşte bu yüzden sabırlı olmak bu meslekte çok önemlidir . Hep çabalamaları gerekir öğretmenleri. Bizlere bir şey öğretmek için yılmadan çalışırlar .

Öğretmenler, öğrencilere yol göstericilerdir. Her zaman doğruyu ve güzeli öğretmek için çabalarlar. Öğrenciler her takıldığı konuda öğretmenlerinden yardım ister. Çözemedikleri her sorunda, sonuca ulaşamadıkları her soruda, her problemde öğretmenler yol gösterir öğrencilerine. Her öğrenciye bir yol çizer öğretmenler.

Bütün öğretmenler çok değerli ve özeldir. Bize doğru ile yanlışı ayırt etmeyi , iyiyle kötü arasındaki farkı , düzgün bireyler olmadı öğrettiler . Başarılı olmamız için hep uğraştılar . Bize de onlara saygı duymak ve teşekkür etmek düşer .


  BÜTÜN ÖĞRETMENLERİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN .
     
                                         Yağmur Bircan

Bu haber 1235 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum