Türk Konseyi Genel Sekreteri: "Biz Türkleriz!

Türk Konseyi Genel Sekreteri “Biz Türkleriz! Çadırımız gök kübbesi ” başlıklı kitabın online tanıtım törenine katıldı.

Türk Konseyi Genel Sekreteri: "Biz Türkleriz!
20 Eylül 2020 - 12:02

Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev “Biz Türkleriz! Çadırımız gök kübbesi ”başlıklı kitabın 15 Eylül 2020 tarihinde online olarak düzenlenen tanıtım törenine katıldı.
Tören, Azerbaycan Cumhuriyeti Ulusal Girişimciler (İşveren) Örgütleri Konfederasyonu tarafından düzenlendi. Törene Azerbaycanlı akademisyenler, bilim adamları, profesörler, Azerbaycan Cumhuriyeti Parlamento Üyeleri (Milli Meclis), Türkiye Cumhuriyeti'nin Azerbaycan Büyükelçisi, Türk Konseyi Genel Sekreteri, Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı, TÜRKPA, Türk Ticaret ve Sanayi Odası (TCCI)  temsilcileri dahil olmak üzere 40'tan fazla misafir katıldı. 
Genel Sekreter B.Amreyev törende yaptığı konuşmada, Türk Konseyi'nin 10 yıllık kuruluş dönemini tamamladıktan sonra, üyeleri arasında daha yakın bir işbirliği ve daha derin bir entegrasyon hedeflediği yeni bir aşamaya girdiğini vurguladı. Bu bağlamda, Üye Devletlerin, özellikle Azerbaycan'ın, Türk Konseyi'nin dönem başkanı olarak yürütülen faaliyetlere verdiği sürekli desteğin ve değerli katkılar sağlayan aktif rolünün altını çizdi.
Genel Sekreter, ortak tarih, coğrafya ve edebiyat ders kitaplarının Türk dünyasındaki mirasımızın bir parçası olması ve genç kuşakların Türk tarihi anlayışını şekillendirmesi açısından önemli olduğunu belirtti.
Genel Sekreter B.Amreyev, Azerbaycan Cumhuriyeti Ulusal Girişimciler (İşveren) Örgütleri Konfederasyonu ve TCCI Üyelerini, Üye Devletlerin iş çevreleri arasındaki bağların güçlenmesine ve Türk Dünyasının ortak zengin tarihi ve kültürüne adanmış böylesine önemli bir kitabın yayınlanması projesine katkılarından dolayı takdirlerini ifade etti. B.Amreyev ayrıca, bu projeye katılan tüm tarafları, kaliteli ve üstün çalışmaları ve Türk Dünyası'na yaptıkları özlü katkıları dolayısıyla tebrik etti.
Genel Sekreter, bu tür girişimlerin ve projelerin kardeş uluslar arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesine ve beraberliğe daha fazla katkı ve katma değer sağlayacağını vurguladı.
 
HABER TARİHİ: 16.09.2020

Türk Keneşi

Bu haber 1370 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum