Son Akıncılar Yayımlandı

Tarihçi-Yazar Osman Azman'ın "Son Akıncılar" kitabı yayımlandı. Tarihistan sitesi olarak Osman Azman Beyi kutluyor daha nice eserler yazmasını diliyoruz.

Son Akıncılar Yayımlandı
30 Nisan 2021 - 11:16 - Güncelleme: 30 Nisan 2021 - 13:20
Şanlı tarihimizin en acı olaylarından biri de şüphesiz Yunanlıların Anadolu'nun Batı bölgesini işgali esnasında yaptığı zulüm ve katliamlardır. Osmanlı Devleti’nin kurucuları olan Ertuğrul Gazi, Osman Gazi ve Şeyh Edebali'nin türbelerine; Bursa, Söğüt ve Bilecik'te yaşayan Müslüman Türklere Yunanlıların yaptığı saygısızlık, hakaret ve mezalim bu eserde gözler önüne serilmektedir.
Karabekir Paşa'nın özel olarak yetiştirdiği Serhat Kurtları’nın ve bir avuç vatanseverin, bu saygısızlığın hesabını sormasını ve bu arada Kurtuluş Savaşının kadın kahramanlarından olan Kara Fatma'nın milis kuvvetleriyle birlikte işgalcilere karşı verdiği kahramanca mücadeleyi merak ediyor musunuz?
Yazar, Kurtuluş Savaşının Batı cephesinin çok fazla anlatılmayan ve eksik bırakılan yönlerini ele aldığı bu romanda sizleri akıcı üslubuyla ve “Türk yılmaz, Türk yılmaz! Cihan yıkılsa Türk yılmaz!” marşı eşliğinde bir tarih yolculuğuna davet etmektedir.

Son Akıncılar
İsteme adresi: https://www.cinaralti.com.tr/kitaplarimiz ÇINARALTI YAYINCILIK
 
Bu haber 198 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum