Şair Ertem Özuşaklı'nın Beklenen Kitabı Yayımlandı

Tarihistan Sitesi Köşe Yazarı, Şair Ertem Özuşaklı'nın beklenen kitabı "Rubaiyat-ı Aşık Edna" kitabı yayımlandı.

Şair Ertem Özuşaklı'nın Beklenen Kitabı Yayımlandı
06 Ocak 2022 - 21:00 - Güncelleme: 07 Ocak 2022 - 09:36
 Rubaiyat-ı Aşık Edna

Şairimiz yaklaşık 40 yıldır yazdığı şiirlerinden bir seçkiyi “Rubâiyât-ı Âşık Ednâ” ismi ve Ednâ mahlâsı ile ilk şiir kitabı olarak okuyucuya sunmaktadır.

Şairimiz “Rıza halindeydi. Hayder-i Kerrâr yolunda rıza makamında olmak arzusundaydı. Ve bu makamda O’nun nuruyla, Fuzûlî’nin de “Yâ Rab belâ-yı aşk ile kıl âşinâ beni” dediği gibi şeydâ olmak arzusundaydı. Bu hedefine yayından çıkmış ok gibi fırlamak, nişangâhına bir an önce vasıl olmak arzusunda idi.”

Onun için zaman o zaman diyor ve “Gün geliyor Molla Kâsım olup kendi Yunusunu sigaya çekiyor, dem geliyor kaknus misali yeniden küllerinden doğuyordu. Bunları yaşarken de Feleğin gözünde hem oyuncu hem de oyun olduğunun bilincinde, sonunun aydınlık ya da zindan olmasından korkmuyordu. Hayat bir oyun değil miydi? Bu oyunu ancak Hazret-i İnsan bilirdi. Dünya sahnesinde oynamaya herkes talip olurdu amma yönetmenin izni olmadan kimse oyuna dahil olamaz. Hani bir türküde Dost elinden gel olmazsa varılmaz Rızasız bahçanın gülü derilmez denir ya, işte sevgili sevmezse biz sevemeyiz, gel demezse gidemeyiz. Bizim Ednâ aşığımız da “Aşk ateşinde yanmaya ferman gerek”tir diyordu.

“Bu anlatılanlar o kadar kolay olmaz; bu güzelliklerin bedeli yürek yanığıdır, ateşten gömlektir. Demir leblebidir, yiyenin dişini kırar. Belâ meskendir insana, nefis ise ayrı bir derttir ki devası yoktur” diyerek sizi şairimizin gönül iklimine davet ediyoruz. (Arka Kapak Yazısı)
Rubaiyat-ı Aşık Edna
Kitabın Künyesi
Yayın Tarihi:06.01.2022
ISBN:9786254128608
Dil:TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:62
Cilt Tipi:Karton Kapak
Kağıt Cinsi:Kitap Kağıdı
Boyut:13 x 19.5 cm

Kitabın internet satışı için: https://www.kitapyurdu.com/kitap/rubaiyati-asik-edna/604875.html&filter_name=ertem+ozusakli
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum