Pençe-Kalkan Operasyonu Bazı Arap Ülkelerini Çıldırttı!

Orta Doğu'da meşru yönetimlere karşı silahlı grupları ve darbe faaliyetlerini gündemlerinden düşürmeyen BAE ve diğer bazı Arap ülkeleri, Türkiye'nin geçen yıl gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı'na karşı çıktığı gibi Pençe-Kaplan Operasyonu'ndan da rahatsız oldu. Kaynak Yeniçağ: Operasyonlar çıldırttı! 5 ülke birden Türkiye'ye karşı harekete geçti

Pençe-Kalkan Operasyonu Bazı Arap Ülkelerini Çıldırttı!
21 Haziran 2020 - 10:56 - Güncelleme: 21 Haziran 2020 - 15:24

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik Pençe-Kaplan Operasyonu, bazı Arap ülkelerini rahatsız etti.

firtina-2.jpg

Son yıllarda Orta Doğu'da yürüttükleri yıkım politikalarıyla öne çıkan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan'ın da aralarında bulunduğu bazı Arap ülkeleri, TSK'nin PKK’ya yönelik sınır dışı operasyonu üzerine teröre destek niteliğinde peş peşe skandal açıklamalar yayınladı.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ (BAE)

BAE Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, teröre yönelik Pençe-Kaplan Operasyonu'na ilişkin duyulan rahatsızlık "Arap ülkesi Irak'ın egemenliğini savunma" ifadeleriyle aktarıldı.

mitten-yeni-hamle-bayraktar-tb2-envantere-girdi-c89352.jpg

TSK'nin operasyonunu "uluslararası hukuka aykırı" şeklinde nitelendiren BAE, Arap ülkelerinin iç meselelerine olan her türlü müdahaleye karşı olduklarını öne sürdü.

Haberin devamı için; 

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/operasyonlar-cildirtti-5-ulke-birden-turkiyeye-karsi-harekete-gecti-285257h.htm

 

 

Bu haber 511 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum