Ömer Ünal'ın Yeşim Taşı Efsanesi romanı çıktı

Ömer Ünal'ın Yeşim Taşı Efsanesi romanı çıktı
24 Ocak 2020 - 20:20

Ömer Ünal'ın "Yeşim Taşı Efsanesi Karanlık Dünya'ya Yolculuk" romanı Karakum Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı. Kitabın içeriğiyle ilgili şu bilgileri edinmekteyiz:

"Kitap; üç arkadaşın başından geçen fantastik olayları, Türk mitolojisini merkeze alarak akıcı bir üslupla ele alıyor. Hikâyede yer alan Türk kültürü ile ilgili karakterler ve destansı olaylar okuru daha ilk sayfasından maceralı bir yolculuğa çıkartıyor.

Romanda kullanılan adlardan, olay kurgusunun örüldüğü ana konuya kadar Türk kültürüne ait unsurların yer alması da ayrıca dikkat çekiyor. Olayların akışı, bir sonraki bölüme karşı olan merakla harmanlanınca kitabın nasıl bittiğini anlayamıyorsunuz.

Bilge Kağan, Dede Korkut, Hızır ve mitolojik varlıklara kadar pek çok konuda genel bir bilgi sahibi olacağınız Yeşim Taşı Efsanesi serisinin ilk kitabı Karanlık Dünya’ya Yolculuk okurlarını gizemli bir serüvene davet ediyor.

Yazar, bu romanıyla Türk kültürü ve mitolojisini yeni nesillere tanıtma konusunda gençlere büyük bir katkıda bulunuyor."

Çağlayan Yılmaz

“Börü”nün Yazarı

https://karakumkitap.com/kitap/yesim-tasi-efsanesi

Bu haber 882 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum