Mardin'de PKK operasyonu: 18 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

Mardin'de PKK operasyonu: 18 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi!
22 Şubat 2021 - 10:25 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 20:51

Mardin’de 18 kırsal mahalle ve bağlı mezralarda terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon başlatıldı. Mardin Valiliği, 18 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Mardin’in Mazıdağı, Derik ve Kızıltepe ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon başlatıldı. Mardin Valiliğinden bugün yapılan açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla aralarında örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen terör örgütü PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, kullandıkları değerlendirilen sığınak, barınak ve depoların tahrip edilmesi, bölgedeki mahallelerde aranan kişilerin yakalanması amacıyla operasyon düzenlendiği ifade edildi.

Ayrıca Valilik, İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince saat 06.00 itibarıyla Mazıdağı ilçesinin Meşeli, Yalınağaç Ürünlü, Yevri, Armağan, Konur ve Kocaköy, Derik’in Çayköy, Bozok, Kelek, Gündik, Harmanlı ve Giriktepe ile Kızıltepe’nin Akçapınar Gürmeşe, Çimenlik, Örencik ve Doğanlı mahalleleri ve mezralarında ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirdi.

https://qha.com.tr/haberler/

Ozan Barış Erim
22 Şubat 2021, 09:59


Bu haber 1038 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum