KUTSALLARI ADINA FEDAKARLIK YAPMAYANIN BAYRAMI OLMAZ - Prof. Dr. Nurullah Çetin

KUTSALLARI ADINA FEDAKARLIK YAPMAYANIN BAYRAMI OLMAZ - Prof. Dr. Nurullah Çetin
03 Ağustos 2020 - 21:37

KUTSALLARI ADINA FEDAKARLIK YAPMAYANIN BAYRAMI OLMAZ

Prof. Dr. Nurullah Çetin

Türk ve İslam dünyasının Kurban bayramını tebrik ederim, mübarek, bereketli olmasını dilerim.
Biz Türkler tarih boyunca dinimiz, vatanımız, bayrağımız, devletimiz, kimliğimiz, kişiliğimiz, değerlerimiz ve bütün kutsallarımız adına sayısı belirsiz asker ve polis kurbanlarımızı verdik, veriyoruz, vermeye devam edeceğiz.

Kurban, Allah için hayvan boğazlamaktır. Bugün ise PKK ve IŞİD gibi kiralık katil taşeron örgütler, Çin, Amerika, Rusya ve İsrail gibi terör devletleri Müslüman boğazlıyor. Doğu Türkistan Uygur Türkleri zalim ve katil Çin tarafından hergün kurban ediliyor. Irak ve Suriye Türkleri kendi kaderlerine terk edilmiş kurbanlık koyun muamelesi görüyorlar.

Kurban, Allah’a yaklaşmak için yapılan bir ibadettir. Bugün ise Müslüman diye bilinenlerin çoğu Allah’tan uzaklaşmak, hevasına, dünyaya, gâvura yaklaşmak için kapitalistçe, bencilce tapınma tepinmeleri içinde.

Kurban, müslümanların dünyevî, maddi varlıklarını kendi aralarında paylaşma demektir. Bugün İslam dünyası ise ellerindeki bütün kaynaklarını, madenlerini, yeraltı yerüstü bütün zenginliklerini Müslümanlarla değil; Amerika, Rusya, Çin, Avrupa, İsrail ve diğer gâvurlarla paylaşıyor hatta büyük bir bölümünü onlara veriyorlar.

Kurban, Müslümanların Allah’ın kendilerine verdiği nimetlere şükür, teşekkür göstergesi olarak ortaya koydukları bir fedakârlık ve feragattır. Bugün ise müslüman denilenlerin çoğu, ellerindeki üçbuçuk kuruşluk nimeti Allah’tan değil; ya başlarındaki Tiran, Firavun, Karun ve Nemrut’tan ya da Haçlı Siyonist gâvurlardan biliyorlar.

Kurban, bütün bencilliklerden, günahlardan, dünyaya ve maddeye tamahtan, aşırı para hırsından arınma demektir. Bugün ise büyük ekseriyetiyle Müslümanların kalpleri bu sayılan kirlerle simsiyah olmuştur.

Kurban, Müslümanlar için dinleri, vatanları, bayrakları, kültürleri, değerleri, devletleri, kimlikleri ve bütün kutsalları adına gerekirse kurban olmaya hazırlık eğitimidir. Bugün ise bu özellik neredeyse sadece Türklerde kalmış, diğer müslüman milletlerin çoğu vatanlarını korumak adına kurban olmayı bir tarafa bırakın, zoru görünce kitleler halinde Avrupa ülkelerine sığınmak için kaçışıyorlar. Biz Türkler Millî Mücadelede hiçbir yere kaçmadık, direndik, gerektiğinde kurban olduk.

Biz her şeye rağmen ağız tadımızı bozmadan bayramımızı mutluluk, neşe, sevinç, güzellik, dayanışma, yardımlaşma, kucaklaşma, kaynaşma içinde kutlayacağız. Bizi bağımsız, bencil bireylerden oluşan kuru bir kalabalık olmaktan çıkarıp; uyumlu, ahenkli, anlamlı, şuurlu bir millet haline getiren temel değerlerimizden biri dinî ve millî bayramlarımızdır. Bayramımız kutlu olsun.


Bu haber 357 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum