Kas Hastası Mehmet Kandemir Yardım bekliyor

Kas hastası Mehmet'in hayali gerçek oluyor

Kas Hastası Mehmet Kandemir Yardım bekliyor
13 Kasım 2019 - 09:55

Manisalı 45 yaşındaki Hüseyin Kandemir ile Hatice Kandemir çiftinin 2 çocuklarından küçüğü olan Mehmet Kandemir'e doğuştan gelen bir hastalık olmasına rağmen 4 yaşındayken İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde kas erimesi teşhisi konuldu. Bir ekmek fırınında çalışan baba Hüseyin Kandemir, tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak yaşayan şu an 17 yaşındaki oğlunun, sağlığına kavuşması için geçen 10 Temmuz'da yetkilerden yardım isteyip, oğlunun her geçen gün gözlerinin önünde eridiğini söyledi. Gözü yaşlı baba Kandemir, şöyle dedi:
"Yanımda olmasa da her gece yattığımda oğlum için gözyaşı döküyorum. Oğlumun her gün 'baba dışarı çık, tedavimi bul gel' demesi, yüreğimi dağlıyor. Çarşıya çıkıp, geziyorum ve eve geldiğimde ise oğluma yalan söylemek zorunda kalıp, 'bir kaç yere uğradım. Tedavini bulacağız' diyorum. Sağlık Bakanlığı'ndan oğlumun tedavisine yardımcı olunmasını istiyorum. Oğlumun eskisi gibi yürümesini, top oynamasını, akranları gibi dışarıda gezebilmesini istiyorum. Tedavisi olmazsa hastalığı ilerleyecek. Kasları iyice eriyecek. Organları çalışmaz hale gelecek. Oğlumun bu eziyetinin bitmesini istiyorum."
Kandemir, Gaziantep Üniversitesi Hastanesi'nde 2015 yılında yapılan bir çalışma ile kök hücre nakli ile kas erimesinin tedavisinin mümkün olduğunu da belirtip, oğlu için Sağlık Bakanlığı'ndan yardım beklediklerini de söyledi. Sağlığına kavuşacağı günü bekleyen Mehmet Kandemir de hergün evinin penceresinden dışarıda oynayan akranlarına baktığını ve çok üzüldüğünü belirtip, şunları söyledi:
"Bu hastalık sebebiyle çocukluğumu yaşayamadım. Hastalığım ilerledikçe organlara baskı yapacak. O zaman bana zararı daha çok olacak. Bu nedenle yetkili kişilerden tedavimin için bana destek olunmasını ve tedavimin yapılmasını istiyorum. Türkiye'de bu hastalığa yakalanan tek ben değilim. Benim gibi bu hastalıkla pençeleşen bir çok kardeşim var. Onlarda benim gibi yardım bekliyor. Bu nedenle benimle başlayacak yardımın ve desteğin tüm kardeşlerime umut olmasını istiyorum."
Kandemir, en büyük hayalinin Beşiktaşlı futbolcularla bir araya gelip, birlikte futbol oynamak, takımının maçını statta izleyebilmek ve kulübün Başkanı Fikret Orman ile tanışmak olduğunu söyledi. Kas hastası Kandemir ve ailesinin yardım çağırısı ulusal basından çağrı yaptı.

"HAYALİMİN GERÇEKLEŞECEK OLMASI NEDENİYLE ÇOK MUTLUYUM"
Manisa Beşiktaşlılar Derneği'nin kendisini ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden kas erimesi Mehmet Kandemir ise, "Küçüklüğümden beri en büyük hayalim olan Beşiktaş'ı görme hayalim gerçeğe dönüşüyor. Bu benim için büyük mutluluk ve hayata bağlanmam için en büyük nedenlerden birisi oldu. Şimdi hayalim hayal olmakla kalmayıp gerçeğe dönüşüyor. Bundan sonraki tek umudum hastalığıma da bir tedavi bulunması. Benim gibi kas erimesi hasatlığına yakalananların umudu olmak istiyorum" dedi.

Mehmet Kandemir Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunu.

Yardım bekliyor. İş ve sağlık sorunlarının çözülmesini bekliyor.

Kaynak:http://www.manisadenge.com/saglik/dmd-hastasi-manisali-mehmet-son-umudu-icin-seslendi-h47195.html

http://www.hurriyet.com.tr/kas-hastasi-mehmetin-hayali-gercek-oluyor-40529050

Mehmet Kandemir İnstagram hesabı:@kandemir745

iban numarası alabilirsiniz.

Bu haber 650 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum