Furkan KÜÇÜKKAYA Yazdı: Kişi ve kendisi

Furkan KÜÇÜKKAYA Yazdı: Kişi ve kendisi
06 Aralık 2022 - 12:03
İnsan önce kendi yörüngesine bakmalıdır.
Bu hayatta kaç kez şahit olmuşsunuzdur;Can ciğer olan dostluk ilişkileri ve samimi samimi arkadaşlarım bir nüktede dostluk ilişkilerinin koptuğunu gördük.Demem o ki değer insanı bozar.Değer ölçüyle ölçülmez çünkü kıymet bilene vereceksin ki üzülmeyesin.

Menfaat derecesinde her şey ilerliyor.
Dünya dönüyor,galaksinin yörüngesinde her geçen gün sahte yüzler Matruşka gibi değişiyor.Ama nitekim insanlarımız değişmiyor.
"
Dağ değişir insan değişmez.”sözüyle bağdaşabilir.
Devir değişti.
Artık insan oğlu bir rekabetin içine girdi.Kin ve nefret hırsa dönüşüyor.Bu da merhametsizliğe ve vicdansızlığa yol açtı,beyaz siyaha döndü.Dünyanın elbisesi her geçen gün kirleniyor. her gece sayıkladığım Umut tohumları artık insanoğluna çare etmiyordu çünkü dünyamız sahte baki olan bir şey yok. Bazı insanlar hayatınızı ders olur. Çoğu kez ise yar,her zaman doğru adımlarla sağlam kararlarla sahte gezegende yaşamaya devam ediyoruz.Çoğunlukla yalan yanlış bilgiler doğrultusunda menfaat derecesinde, tavrınızı ona göre koyduk.Gerçekler gün yüzüne çıksın diye. Aydınlık bir geleceğe sahip olalım.Toplumca barışır, hoşgörülü, sükûnet ve sevgi iyilik dayanışma bağlarımızı güçlendirmemiz konusunda hem fikir olmamız ve bu sayede her şey insanımız için ben menfaatsiz bir dünya adı altında imkansızı başarmak için savaşmak gerekiyor.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum