Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası'nda fırtına estiriyor Güncel

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası'nda fırtına estiriyor Güncel
25 Ağustos 2021 - 09:43

Filenin Sultanları Avrupa Şampiyonası’nda yoluna 4’te 4 yaparak devam ediyor. Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2021 Avrupa Şampiyonası D Grubu’ndaki dördüncü maçında da Finlandiya’yı 3-0 yendi.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, dün Romanya’nın Kaloşvar kentindeki BT Arena’da oynanan 2021 Avrupa Şampiyonası D Grubu’ndaki dördüncü maçında Finlandiya’yı set vermeden 3-0 geçerek dördüncü maçından da galibiyetle ayrıldı. Milli takım, karşılaşmaya etkili bloklarla başladı ve ilk seti 25-19 kazandı. Ay yıldızlı ekip, üçüncü seti de 25-15 alarak grup mücadelesinde 4’te 4 yapmayı başardı.

TÜRKİYE, BEŞİNCİ MAÇINDA HOLLANDA İLE KARŞILAŞACAK

Filenin Sultanları, Sırbistan, Romanya, Hırvatistan ve Bulgaristan’ın ortaklaşa düzenlediği organizasyonda beşinci ve son maçında Hollanda ile grup liderliği için karşılaşacak.

TÜRKİYE-FİNLANDİYA MAÇI

Türkiye: 3-0 :Finlandiya

Salon: BT Arena

Hakemler: Christian Peter Wolf (İsviçre), Igor Schimpl (Slovakya)

Türkiye: Eda Erdem Dündar, Cansu Özbay, Tuğba Şenoğlu, Zehra Güneş, Ebrar Karakurt, Hande Baladin (Simge Şebnem Aköz, Yasemin Güveli, Meliha İsmailoğlu, Buse Ünal, Meryem Boz, İlkin Aydın)

Finlandiya: Riikila, Czakan, Korhonen, Karhu, Krista Bjerregard, Alanko (Laaksonen, Penttila, Kylmaaho, Kokkonen, Heikkiniem, Öhman, Rosa Bjerregard, Penttila)

Setler: 25-19, 25-12, 25-15

Kırım Haber Ajansı - QHA
Ayyıldız Huri Kaptan
24 Ağustos 2021, 09:58

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum