Elturan Musayev: Karabağ Azerbaycan'dı

Elturan Musayev: Karabağ Azerbaycan'dı
28 Eylül 2021 - 15:49

44 günlük Vatan Savaşı sadece ordumuzun gücünü değil, aynı zamanda Azerbaycan'ın  Kafkasya'da ve bölgede lider bir ülke olduğunu kanıtladı. Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in çok zeki bir diplomat ve halkını seven bir lider olduğunu bu savaş dönemlerinde daha iyi anladık. Farklı ülkelerden olan medya kurumlarına kendi dillerinde açıklamalar yapan sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in diplomatik ifadeleri hem Azerbaycan devletinin haklılığını ortaya koydu, hem de ordumuzun ilerlemesine karşı olabilecek tüm adımları önledi. Her iki cebhede savaşarak, mağlup Azerbaycan halkını, galibiyet zirvesine taşıdı. Zafer için şehit düşen binlerce şehidi ve yüzlerce gazini ödüllendirdi ve adlarının yaşatılması için özel emirler imzaladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkemize büyük bir destek olan Zafer Geçit Töreni'ni ziyareti de halkımıza büyük sevinç yaşattı.

Kurtarılmış şehirlerimizi ve bölgelerimizi askeri üniformasıyla bizzat ziyaret eden Sayın İlham Aliyev, ordumuz için büyük bir gurur kaynağı, düşman ve destekçilerine büyük bir göz dağı oldu.

Şimdi ise, Hocalı, Askeran ve Hankendi'nin akıbeti belirleniyor ve kayıpların önüne geçmek için devlet başkanımız siyasi bir çözümle bu yönde büyük çalışmalar yapıyor. Artık ordumuzun ayak sesleri tek Karabağ'dan değil, yüz yıl önce işgal edilen Zengezur topraklarından da gelmektedir. Dünyanın en büyük orduları ile beraber adımlayan Azerbaycan ordusu artık 20. sıralardadır ve bu büyük gurur hissi veriyor. Bu hiss komşu halkları hayran bırakmakla beraber herkese Azerbaycan sevgisini aşıladı. 

Bize bu büyük ve şanlı günleri yaşatan tüm şehitlerimizin ruhları önünde saygıyla eğilir, gazilerimize sağlık diler, siyasi kapasitesi ve askeri başarısı için Sayın Cumhurbaşkanımıza en içten desteğimizi sunarız.

ŞİMDİ ANIM GÜNÜDÜR.
HEYECANLA EKRANLARA KİLİT OLDUĞUMUZ GÜNDÜR.
VAR OLSUN ORDUMUZ , VAR OLSUN AZERBAYCANIMIZ.
VAR OLSUN HALKIMIZ.
VAR OLSUN BİZE BU BÜYÜK ZAFERİ YAŞATAN SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ.

ASASMEDYA - Haberler


Bu haber 366 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum