Azerbaycan Türkiye`yle tek yürek oldu!

“Bugün fidan, yarın nefes” kampanyasına kardeş desteği büyüyor

Azerbaycan Türkiye`yle tek yürek oldu!
04 Ağustos 2021 - 13:09 - Güncelleme: 04 Ağustos 2021 - 17:57

Türkiye`de Akdeniz ve Ege bölgesinde çıkan yangınlarla mücadele sürüyor. Alevlere karşı verilen mücadeleye en büyük destek Azerbaycan’dan geldi.

Yangınların başladığı ilk andan itibaren sosyal medya hesaplarında “Yanındayız Türkiyem” etiketile çeşitli paylaşımlarda bulunan Azerbaycanlılar, sözlü desteklerini bağış kampanyasıyla daha da artırdılar.

“Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyasına yüzlerce Azerbaycanlı bağış yağdı.
Sade vatandaşların yanı sıra ünlü kişilerin de katıldığı kampanyaya destek büyümeye devam ediyor.

“Biz bu günler için varız”

Türkiye`deki yangınlarla ilgili konuşan Yeni Çağ Medya Grubu Başkanı Agil Alesger, iki ülkenin de zor zamanlarda birbirine destek çıktığını söyledi.

Azerbaycan`da bağış kampanyasının giderek büyüdüğünü söyleyen Alesger, “Türkiye bizim öz evimizdir, sadece ormanlar değil, bizim de içimiz yanıyor. Tabi bu duruma halk olarak seyirci kalamazdık. Sayın Cumhrubaşkanı İlham Aliyev`in talimatıyla kardeş ülkeye yardım gönderildi. Fakat Azerbaycanlılar bununla da yetinmeyerek sosyal medya hesaplarından destek mesajları yayınladı ve yayınlamaya devam ediyor. Bunun yanı sıra “Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyasına da Azerbaycan`dan yüzlerle kişi katıldı ve biz bu sayının gitgide arttığını görüyoruz. Bu zor zamanlar iki halk bir kez daha birbirine kenetledi. Yangınların tez bir zamanda kontrol altına alınıp söndürüleceğini ümid ediyoruz. Her zaman olduğu gibi Türkiye`nin yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı’na bağlı 100 kişilik ekip Marmaris’te ve bu ekip, Asparan bölgesindeki ekiplerle omuz omuza söndürme çalışmalarına katılıyor.


 

Kaynak:www.yenicag.info


Bu haber 412 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum