ARZU KURAYŞİ YAZDI: SEVGİLİ ÖĞRETMENİM

Evden sonra içinde huzur bulduğum, çok mutlu olduğum yerin adı okuldu. Bana güzel şeyler söyleyen, hep iyiliğimi isteyen, başarmamı isteyen, hedeflerime ulaşmamı isteyen, evlat gibi seven, hep gülümseyen öğretmenden başka ne olabilir? Tabi ki kimse olamaz.

ARZU KURAYŞİ YAZDI: SEVGİLİ ÖĞRETMENİM
21 Kasım 2022 - 22:25
Sevgili öğretmenlerime bir mektup;

Sevgili ÖĞRETMENİME bir merhaba;
Sizin hep mutlu olmanız dileğiyle bu mektubu yazmaya başlıyorum. İlk olarak size teşekkür etmek isterim. Ama ne kadar teşekkür etsem de yetmez.
Sevgili ÖĞRETMENİM;
Bunca iyiliğin, merhametin, sevginin karşılığı nedir diye düşünüyorum. Ne olduğunu bilemiyorum. Ama size söylemek istediğim, kalbimin derinliğine düşen cümlelerimi yazıp okumanız ve duyurmanızdır...

Sevgili ÖĞRETMENİM;
Bugün 24 Kasım sizin gününüz. Benim için ise güzel bir bahane, size teşekkür edebilmek için. Bu günü bahane edip size teşekkür ediyorum. Oysa siz her sabah gülümseyerek sınıfa girip bir insanın bilmesi gereken, öğrenmesi gereken her şeyi öğretiyorsunuz. Hiç yorulmadan hem de. Yorulduğunuzda bile hiç yorulmamış gibi davranıp gülümsüyorsunuz. Rabbim yüzünüzdeki gülümsemeyi eksik etmesin.

Sevgili ÖĞRETMENİM;
Sizin kalbiniz bir okyanus kadar büyük ve derindir. Çünkü kalbiniz sizi çok seven öğrencilerinizin kalpleriyle hep bir bağlantı kurmakta. Bir bağ ile bağlanmaktadır.

Sevgili ÖĞRETMENİM;
Okula yeni başladığımda annemin hep bana söylediği cümleyi hala hatırlıyorum: ”okulun ikinci evin, öğretmenler ise senin annen ve baban gibiler. Onlara çok saygın olmalı, onlar sana güzel şeyler öğretiyorlar. ”diyordu. Annemin bana söylediği her cümleyi çok iyi dinlerdim. Ama günler sonra anlamının tam olarak ne olduğunu anlardım. Evden sonra içinde huzur bulduğum, çok mutlu olduğum yerin adı okuldu. Bana güzel şeyler söyleyen, hep iyiliğimi isteyen, başarmamı isteyen, hedeflerime ulaşmamı isteyen, evlat gibi seven, hep gülümseyen öğretmenden başka ne olabilir? Tabi ki kimse olamaz.

Sevgili ÖĞRETMENİM
Bunların hepsini her kalp kaldırmaz. Yalnızca sizin kalbiniz yani ÖĞRETMEN kalbi kaldırabilir, bunca merhamet ve sevgiyi. Her şey için teşekkür ederim.

Sevgili ÖĞRETMENİM;
Size söylemek istediğim cümleler bitmek bilmiyor. Ve sizin bana söylediğiniz her cümle aslında her biri beni hedeflerime ulaştıran anahtarlardır. Sizin sözlerinizle her kapı açılabilir, hedeflerime ulaşabilirim.

Sevgili ÖĞRETMENİM;
Doğruyu söylemek gerekirse siz dünyayı güzelleştiren, hayata anlam katan: Güneş ve Ay’a benziyorsunuz. Ay’a benziyorsunuz çünkü bir tanesiniz ve benzeriniz yok. Ay geceye güzellik ve aydınlık kattığı gibi sizde bu dünyaya güzellik kattınız. Karanlıktan aydınlığa çevirdiniz. Siz benim Ay’ımsınız. Benim dünyam sizinle güzel, sizinle anlamlıdır.

Sevgili ÖĞRETMENİM;
Siz Güneş’e de benziyorsunuz. Güneşin sımsıcak ışığı dünyayı sardığı gibi sizin de güzel gülümsemeniz kalpleri sarıp sevgi ağacını büyüttü. Güneşin ışığı nasıl hayat veriyorsa canlılara, sizde o şekilde, yeni nesilleri yetiştirip onların geleceklerini nasıl yazabileceklerini öğretiyorsunuz. Siz hayatı öğretiyorsunuz.

Sevgili ÖĞRENTMENİM
Size söz ki bu dünya için ben de yolunuzda yürüyenlerden olacağım. Çünkü Ay, yıldızlarla güzeldir. Hem de çok parlayan yıldızlarla… Bende yanınızda parlayan bir yıldız olmak isterim.

Sevgili ÖĞRETMENİM;
Siz kalbimde o kadar izler bıraktınız ki saymaya kalksam yaşayabileceğim güne kadar sayacağım. Sizin sözleriniz, öğrettikleriniz kalbimde ve beynimde saklı ve hiçbir zaman unutmam, unutmayacağım. Ben sizin kalbimde bıraktığınız izlerle geleceğimi yazacağım.

Sevgili ÖĞRETMENİM;
Sizin yolunuzda devam eden ben olacağım. Yeter ki siz hep mutu olun. Yeter ki siz gülümseyin. Siz mutlu olduğunuz da bende mutluyum. Gelecek nesilleri yetiştiren siz, nakış nakış sevgiyle işlediğinizde, ben mutluyum.

Bu mutluluk sevgili ÖĞRETMENİM dünyanın en güzel mutluluğudur.
Canım ÖĞRETMENİM size söz veriyorum ki bende sizin gibi ÖĞRETMEN olacağım.
Büyük ALLAH’a emanet kalın.

Arzu KURAYŞİ 18.11.2022

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Betül Menkü
  10 ay önce
  Tebrikler Arzu yazılarının devamını dilerimmm
 • Esmanur Diler
  10 ay önce
  tebrikler arzu başarılarının devamını dilerim
 • Dilanur Zorlu
  10 ay önce
  Çok güzel bir yazı olmuş, Allah öğretmenlerimizin ayağına taş değdirmesin. Hayallere ulaşmanın yolu çok çalışmaktır unutma, umarım senide bir gün öğretmen masasında görürüz.