Ahmet Zeki Yeşil'in "Nasrettin Hoca"sı 3. Baskısında Yenilendi

Ahmet Zeki Yeşil'in "Nasrettin Hoca"sı 3. Baskısında Yenilendi
26 Ekim 2020 - 19:32 - Güncelleme: 26 Ekim 2020 - 19:39

Ahmet Zeki Yeşil’in “Nasrettin Hoca”sı 3.Baskısında Yenilendi

Mizah yazarı Ahmet Zeki Yeşil’in, “Nasrettin Hoca Aramızda”başlıklı kitabı 3. baskısında yenilendi. Kitap, Mustafa Fırat’ın yayın danışmanlığını yaptığı Mühür Kitaplığı tarafından basıma hazırlandı. İlk baskısı 2018’de yayımlanan kitapta, 101 fıkra bulunuyor. Kitabın kapak karikatürü, Berlin’de yaşayan karikatür sanatçısı Hayati Boyacıoğlu tarafından çizildi.
 
Yeşil, “Nasrettin Hoca Aramızda”nın yenilenmiş 3.Baskısı hakkında, “Kitabı, küçük okurlar çok sevdi. Bu nedenle, kitaptaki karikatürlere yenilerini ekledik. Önceden 6 karikatür vardı, şimdi 12 karikatür bulunmaktadır. Ayrıca bazı fıkralar uzundu, onları kısalttım. Hem küçükler hem de büyükler tarafından ilgi gören kitabı daha sevimli hale getirdik” şeklinde konuştu.

Yeşil, “Bu kitabın, diğer Nasreddin Hoca fıkraları kitaplarından farkı nedir?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Konuları günümüzde geçen fıkraları ben yazdım. Çünkü, içinde bulunduğumuz çağda Nasrettin Hoca’ya çok ihtiyacımız var. Gördüğüm kadarıyla, diğer kitaplardaki fıkralar derleme. Yani bilinen ve bilinmeyen fıkralardan oluşmaktadır.”

Ahmet Zeki Yeşil’in, biri şiir olmak üzere 4 mizah kitabı bulunmaktadır.
 

Bu haber 2403 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum