Bugun...


TEOG yerine yeni sistem açıklandı
TEOG yerine yeni sistem: Öğrenci, adresine en yakın okula yerleştirilecek

TEOG yerine yeni sistem açıklandı
+ -

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz "Liselere girişte yeni sistem tamamlandı. Eğitim bölgesi ve sınavsız mahalli yerleştirme sistemini getirdik. Bu sistemde veli ve öğrencimiz adresine en yakın okula yerleştirilecek" dedi.

Kaldırılan TEOG'un yerine gelecek yeni sistemi açıklayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz şunları söyledi:

  • Eğitim bölgesi ve sınavsız mahalli yerleştirme sistemini getirdik. Bu sistemde veli ve öğrencimiz adresine en yakın okula yerleştirilecek.
  • Bundan sonra, adres bölgelerindeki liselere farklı akademik düzeylerde farklı ilgi ve birikimdeki öğrenciler gelecek, akademik çeşitlilik sağlanacak ve bu, okulun başarı seviyesini yükseltecek.
  • Bizim getirdiğimiz bu sistemde, evlatlarımızın kendi tercihlerini alacağız. Başvuru esnasında bir ekran önüne gelecek. Bu ekrandan 5 tane tercihte bulunacak. Her okul türüne göre hiçbir öğrencimizi, istemediği bir başka okul türüne yerleştirmeyeceğiz. O halde öğrencinin ve velisinin tercihi esastır burada.
  • Kaynak:https://tr.sputniknews.com/turkiye/201711051030885064-teog-sistem-milli-egitim-bakani-yilmaz-sinav/Bu haber 388 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI