Bugun...


İrem Uzun Yazdı: Gerçekten özgür müyüz?
Egomuz bize ayak bağı iken biz gerçekten özgür müyüz sizce?

İrem Uzun Yazdı: Gerçekten özgür müyüz?
+ -

Gerçekten Özgür Müyüz?

Ne kadar güzel hediyesi vatan olan bir özgürlüğün içinde doğmuş olmak…

Peki ‘’cumhuriyet’’ gibi bir velinimeti olan bu ülkede biz gerçek anlamda kendi içimizde özgür müyüz?

Kalben, ruhen, bedenen özgür müyüz?

Haydi! Derin bir nefes alın ve kendinizi sorgulamaya başlayın.

Kendinizi hiç dinlediniz mi? İç sesiniz ne diyor, sizi nereye yönlendiriyor…

Kulak verin kendinize. Dinleyin, sorgulayın hatta gerektiği yerde ceza verin. Kendinizi kendinizden esirgemeyin. Benliğinizi koruyun. Kendinizi bulmaya çalışın. Tabiri caizse kuşu kafesten salın. Farklılaştırıp kanıksamaya çalışmayın. Herkesin farklı yetenekleri, beğenileri ve kendine göre getirileri vardır. Bizi biz yapan; bizi memnun eden ve etiketi bize en çok yakışandır. İnsan bazen olması gerektiği kılıfta değil olmayı istediği kılıfa girmeye zorluyor kendini. Bu güç durum ise bizi biz olmaktan yani kendi benliğimizden kopartıyor. Bir süre sonra bambaşka biri olup ait olmadığımız bir kişiliğe bürünüyoruz. Çok yakından tanıdığımız bir bedenin içine işlenmiş yabancı bir ruh var olmaya başlıyor. Egomuza zincir vursak ve kendimizi yabancılaşmaktan alıkoymayı bilsek keşke.

Kolay olan şey kendimizi olduğumuzun dışında göstermektir. Meşakkatli olan ise kendimizi tanıyıp olduğumuz gibi görünmektir.

Biz bu yoğun, şaşalı görüntüsü ile cezbeden ve gizemi ile bizi yerle yeksan edecek kadar kudretli yaşantıda kendi içimizde gerçekten özgür müyüz?

Egomuz bize ayak bağı iken biz gerçekten özgür müyüz sizce?
Bu haber 476 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Hatice Yaşar
22-03-2018 00:48:00

Toplum o kadar acınası bir duruma geldiki İremcim gerçekten bir şey yapan, ilimle,bilimle,sanatla,edebiyatla uğraşan kendini bu uğraşa kaptıran hiç kimsede ego yok, ego genellikle kendisini ispatlama çabası içinde olan ve aslında hiç olan kişilerde oluyor,saçıyla-giyimiyle,arabasıyla hatta eviyle egosu tavan yapanlar var,ağzını açmaya kalksa zır cahil iki lafı bir araya getiremez, bilgisiyle değil dış görüntüsüyle kendilerini kabul ettirmeye çalışırlar....Kendine güveni olan,hatta kendini aşmış,fiziki görünümle değil aklıyla bizi heyecanladıran insanlarla karşılaşmak dileğiyle, eline yüreğine,kalemine sağlık, okurun bol olsun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI